msorlovice@centrum.cz
Orlovice č. 62, 682 01

O školce

Budova naší školy a školní zahrada

P5030200a

Prostředí v MŠ se stále upravuje a vylepšuje, nezapomínáme ani na školní zahradu. Do dnešní doby se podařilo zabudovat několik herních prvků, houpadla, průlezky, skluzavku, houpačky. Pravidelně udržovaný trávník byl doplněn okrasnými keři, ovocnými stromy a vzrostlým stromem lísky, která dává stín dětem při hře na pískovišti. V zahradním domku jsou uloženy hračky na pískovitě, kola, koloběžky, tříkolky a jiné vybavení pro sport a zábavné činnosti.

Vybavila se jídelna a třída novým nábytkem pro děti, židličky, stolky, dětská kuchyňka a kadeřnický koutek, police a kontejnery na ukládání hraček a stavebnic. Místnost pro odpolední odpočinek byla vybavena novými lehátky, nábytkem, lůžkovinami a novým povlečením.

Prostorné a prosvětlené prostory naší mateřské školy využíváme pro hry, cvičení, odpočinek, zájmové kroužky, pro setkání s rodiči, divadelní představení, besídky pro rodiče.

Zřizovatelem školky je obec Orlovice.

IMG_5523a

Jak to u nás vypadá

Historie naší školy

Mateřská škola v Orlovicích je škola s dlouholetou historií. Původně v budově školy sídlila základní škola a spodní část budovy užívala mateřská škola.

Vznik mateřské školy se podle zápisu v kronice školy datuje od 16. 9. 1948.

Až do roku 1977 byla budova společným útočištěm základní i mateřské školy. Do této doby sem docházely jen děti z obce Orlovice.

V roce 1977 byla základní škola přestěhována do Moravských Málkovic, zde byla zrušena mateřská škola a děti začínají dojíždět do MŠ Orlovic. Zde v tomto roce vzniká dvoutřídní mateřská škola pro děti z obou obcí – Orlovic a Moravských Málkovic.

V této podobě – mateřská škola – 2 oddělení- pracuje až do roku 1997.
V roce 1997 z důvodu poklesu počtu dětí se ruší jedno oddělení. Mateřská škola se tak stává školou s jedním smíšeným oddělením pro děti 3 – 6 leté. Děti z obou obcí zůstávají i nadále.

Děti z Moravských Málkovic dojíždí denně v doprovodu pověřeného rodiče některého z dětí.